Transpordiameti soovitused: Eksam toimub selle määruse kohaselt: mootorsõidukijuhi eksamineerimise, talle juhtimisõiguse andmise kord ja juhiloa vormid ning nõuded eksamisõidukitele Enne eksamit on hea, kui juhikandidaat on tutvunud lisaks liiklusseadusele ka määruse lisa 3 ja lisa 4-ga. Kui vajad eksamil tõlgi abi siis tõlgile eksamil räägitava tekstide abimaterjal. Mida võiks tõlk eksamil osata tõlkida. Leitav siit
Sügisel ja ka kevadel on selline periood eksamitel, kus tuleks olla valmis selleks, et küsitakse: Mis rehvid autol all on? Kuidas teha vahet, milline on suverehv, aastaringne, talverehv? Talverehvid: üldjuhul on kaht tüüpi – naast ja lamellrehvid. Viimaseid loetakse ka aastaringseteks. Naastrehvid (naelrehvid rahvakeeli) on vast kõige lihtsam ära tunda. Naastud rehvis =naastrehv.Kui nüüd seaduse…
Eksami sooritamiseks on vaja ära teha korektselt kolm harjutust. Kes ja milliseid harjutusi tegema peab on eksamineerija määrata. Kui ta soovib siis ütleb täpselt, mida, kuidas ja kus tegema peab. Samas võib anda ka parklas vaba valiku kuhu ja kuidas parkida. Sel juhul üldiselt ainult soovivad enne alustamist teada, millise koha valisid. Harjutuste sooritamiseks on…
Sõltuvalt linnast on asulavälisel teel sõiduaeg veidi erinev, kuid alati seda tehakse. Sõidukiirus vastavalt etteantud teelõigul lubatule. Mõni kord võidakse viia ka teedele, kus lubatud 90km/h, kuid selle kiirusega ei ole seal mõistlik sõita. Tee liiga kurviline künklik vms – vali sobiv sõidukiirus. Kui eksami käigus jääb aega siis sageli käiakse ka kiirendus ja aeglustusradadega…
Eksameid hetkel viiakse läbi Kia Ceedidega, millede sidurit osade õpilaste jaoks omamoodi raske tajuda . Kipub tõusudel lihtsasti välja surema – üpris tundlik. Eriti kui eksami algul nagu ikka on enamusel kerge sabin sees ja jalg väriseb. Üks, mis on kindel, auto käsitsus peab olema juba väga hea enne eksamile minekut, muidu head tulemust ei…